Bildiri Formatı

Genişletilmiş Bildiri Özetleri Yazım Kuralları ve Gönderilmesi

Türkiye Yerel Buğdayları Sempozyumu’nun genişletilmiş özet metinlerini  word.doc ya da word.docx dosyasını aşağıdaki adreslerden katılım türünüze uygun olana gönderebilirsiniz. Özetler Türkçe ya da İngilizce olarak yazılabilir. İngilizce sözlü bildiriler için ayrı oturumlar yapılacaktır.

Hazırlamış olduğunuz bildiri özetlerini uygun form ile ilettiğinizde, yazmış olduğunuz e-posta adresinize en geç 48 saat içerisinde bildirinin değerlendirme sürecine alındığına dair onay maili göndedirilecektir. Genişletilmiş bildiri özetlerinin en son 31 Ekim 2018 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir (Çağrılı konuşmacılar dahil). Bu tarihten sonra gönderilecek bildidiri özetleri değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Özet  Metin Yazım Şablonu

  1. Türkiye Yerel Buğdayları Sempozyumunda Türkçe ve İngilizce bildiriler kabul edilmektedir.
  2. Bildiriler word.doc ya da word.docx formatında hazırlanmalıdır.
  3. Genişletilmiş özetler en fazla 2 sayfayı (600 sözcük) geçmeyecek şekilde 1,5 satır, Times New Roman, 12 Punto, iki yana yaslı (kenar boşlukları 2,5 cm) şekilde hazırlanmalıdır. Yazım şablonuna uygun olarak hazırlanmayan özetler içeriğine bakılmadan geri gönderilecektir. Genişletilmiş bildiri özetleri e-kitap şeklinde yayımlanacaktır.

Tüm konular hakkında bilgi almak için İletişim bölümündeki bilgi formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

İzleyici Katılım Formu

Poster Katılım Formu

Sözlü Sunum Katılım Formu